Popularność diet odchudzających

owoce-i-warzywaW obecnych czasach diety odchudzające są bardzo popularne. Większość z nas przynajmniej raz w swoim życiu stosował dietę.  Odchudzanie nie jest rzeczą łatwą i nie każdemu się udaje wytrwać w postanowieniu. Obecnie istnieje wiele różnych diet, sposobów na odchudzanie, faktów i mitów oraz suplementów wspomagających odchudzanie. Jak więc wybrać odpowiednią dla siebie dietę? Odchudzanie powinno zawsze się odbywać pod kontrolą specjalisty, który pomoże nam w wybraniu odpowiedniej diety.

Najbardziej popularna jest dieta zbilansowana, w której nie może zabraknąć żadnych z podstawowych składników. Należy spożywać w odpowiedniej ilości białka, węglowodanów, tłuszczy. Konieczne jest także picie dużej ilości wody mineralnej.

Bardzo ważne jest ograniczenie pieczywa pszennego, napoi gazowanych, słodyczy, alkoholu, sera żółtego, masła. Jednak należy pamiętać, że wybór odpowiedniej diety nie jest kluczem do sukcesu, sukces zależy tylko i wyłącznie od nas. Aby odchudzanie było skuteczne, należy posiadać odpowiednią motywację, zawziąć się w sobie, być konsekwentnym i nie bać się ćwiczeń fizycznych. Osoby odchudzające się muszą narzucić sobie żelazną dyscyplinę. Muszą przestrzegać zaleceń dietetyków, jeść określone ilości i o odpowiednich porach, nie spożywać alkoholu, pić duże ilości wody mineralnej, szczególnie przed posiłkiem a także regularnie ćwiczyć. Aktywność fizyczna jest niezbędnym elementem diety. Tak naprawdę każda aktywność sprzyja odchudzaniu. Należy wybrać takie ćwiczenia, które sprawiają radość, bo wtedy efekty będą najszybsze i długotrwałe. Według dietetyków najskuteczniejsze formy ruchu to pływanie, bieganie oraz jazda na rowerze. Najbardziej efektywne treningi to takie, które trwają od 1,5 do 2 godzin dziennie. Trzeba pamiętać także o tym, aby swoją aktywność fizyczną urozmaicać, żeby nie stała się nudna i monotonna bo to mogłoby działać demotywujaco.

No Comments »

redaktor on 28 stycznia 2014 in Dietetyka