Medica 2000 S.C.

Medica 2000 S.C.
Dietetyczna nazwa: Medica 2000 S.C.
Dietetyczna kategoria:
Dietetyczny opis :

Oczywiście każdy chciałby być idealnie zdrowy i liczy na to, że ze zdrowiem wszystko będzie ok, jednak w praktyce nie zawsze tak to właśnie wygląda. Często bowiem okazuje się, że pojawiają się różne problemy, z którymi trudno sobie poradzić. Najgorzej, gdy te problemy dotyczyć będą małych dzieci, z którymi szczególnie trudno będzie udać się do lekarza. Te wizyty najczęściej są przez dzieci przezywane i okazuje się, że potem trudno wyciągnąć dziecko na kolejną wizytę. Szczególny problem może pojawić się w momencie, gdy będzie trzeba wybrać się z małą dziewczynką do ginekologa.

Niestety zdarza się właśnie tak, że będzie trzeba wybrać się z małą dziewczynką do ginekologa jeszcze długo przed tym jak będzie miała swoją pierwszą miesiączką. Niekiedy może być nawet tak, że taka wizyta będzie konieczna z niemowlakiem. Będzie to już szczególnie trudna sytuacja. Warto jednak dowiedzieć się coś więcej na ten temat i poznać jak będzie taka wizyta przebiegać, czego trzeba się po takiej wizycie spodziewać i to co najważniejsze to jak przygotować dziecko do takiej wizyty, by się jej nie bało i nie okazała się ona traumatycznym przeżyciem dla dziecka.

Wizyta taka będzie stresująca zarówno dla dziewczynki jak i dla jej matki, która musi wybrać się z nią do lekarza. Jednak ginekolodzy dziecięcy wyraźnie podkreślają, że bardzo istotną sprawą będzie odpowiednie przygotowanie dziecka do wizyty i tutaj swoją istotną rolę do zrealizowania będzie miała matka. Dziecko musi wiedzieć czego po wizycie się spodziewać, ważne by było w stanie w trakcie takiej wizyty zachować spokój. Ginekolog dziecięcy oczywiście ze względu na swoją specjalizacje musi również mieć odpowiednie przygotowanie do badania małych pacjentek. Odpowiednie podejście takiego lekarza również będzie bardzo istotną sprawą.

W jakiej sytuacji trzeba się wybrać do ginekologa dziecięcego?

Wizyta u ginekologa dziecięcego będzie konieczna w momencie, gdy okaże się, że z narządami intymnymi dziecka jest coś nie tak. Bardzo istotne jest tutaj to, by rodzice zwracali uwagę na takie kwestie jak zaczerwienienie intymnych okolic, wszelkie przebarwienia, guzki czy wysięki. Problemem mogą być także występujące zmiany hormonalne czy zaniedbania higieniczne, które prowadzić mogą do tego, że sklejać się będą wargi sromowe. Nawet u nastolatek mogą się zacząć rozwijać choroby nowotworowe narządów płciowych, dlatego powiększenie się u dziewczynek brzucha również powinno wzbudzić zainteresowanie.

Inne niepokojące sytuacje, na jakie trzeba będzie reagować to np. asymetria w rozwoju piersi, pojawienie się owłosienia na twarzy czy trądzik, który może oznaczać, że ma miejsce wadliwa praca jajników. Wszystkie takie sytuacje powinny być powodem skłaniającym do wizyty u dziecięcego ginekologa. Jeśli u dziewczynki poniżej 12 roku życia pojawia się miesiączka, albo u dziewczynki, która ma 16 lat miesiączki jeszcze nie było to również będzie powodem do tego, by wybrać się do ginekologa dziecięcego. Dziewczynki w wieku niemowlęcym powinny udawać się na taką wizytę, jeśli widać, że narządy płciowe wyglądają nietypowo, pojawia się krwawienie czy plamienie w tych okolicach. Zbyt wczesny rozwój sutków, pojawiające się owłosienie również powinno zachęcać do tego, by wybrać się z dzieckiem na taką wizytę.

Przygotowanie dziecka do wizyty u ginekologa

Oczywiście w przypadku dziecka najważniejsze będzie psychiczne przygotowanie do takiej wizyty u ginekologa dziecięcego. Najlepszym rozwiązaniem będzie spokojna rozmowa z dzieckiem na temat tego co będzie miało miejsce w gabinecie. Trzeba dziecku wszystko spokojnie wytłumaczyć, tak by nie musiało się takiej wizyty obawiać. Jeśli mama nie wie jak przebiega wizyta z dzieckiem u ginekologa to można zapytać lekarza. W przypadku niemowlaków nie trzeba przeprowadzić rozmowy, trzeba jedynie zadbać o podmycie dziecka i zachowanie należytej higieny.

Jak wyglądać będzie wizyta u ginekologa dziecięcego?

Wizyta u ginekologa dziecięcego to głównie duży stres jaki się będzie pojawiał i to zarówno w przypadku dziecka jak i w przypadku mamy, które również na takiej wizycie będzie się pojawiała. Warto zauważyć, że dziewczynki będą badane w nieco inny sposób niż kobiety dorosłe, ponieważ badanie będzie realizowane przez odbyt. Coraz częściej prowadzi się również badania USG w trakcie takich wizyt, ponieważ są to badania całkowicie bezinwazyjne. W trakcie badania lekarz będzie zajmował się skórą w okolicach krocza, będzie realizował również ocenę tego jak wygląda odbyt i podbrzusze, rozwój narządów płciowych, ewentualnie również owłosienie w tych okolicach. Ocena narządów rodnych będzie realizowana w ramach badania przez odbyt.

Jeśli pojawia się obawa o ciało obce w pochwie albo inne problemy to w takiej sytuacji będzie można do badania wykorzystywać specjalnie przygotowywane wzierniki dziecięce. Jeśli dziewczyna jest już seksualnie aktywna to przeprowadzone będzie w takiej sytuacji badanie wziernikowe pochwy. W czasie takiej wizyty wykonane może być również badanie ultrasonograficzne narządów miednicy mniejszej, które będzie realizowane głowicą przez brzuch przy wypełnionym pęcherzu płciowym. Jeśli kobieta jest już seksualnie aktywna to takie badanie może być również wykonywane przez głowicę dopochwową. To badanie, które pozwala ocenić jak bardzo rozwinięte są narządy płciowe, jaka jest grubość endometrium. Dzięki temu badaniu określa się także jaka jest wielkość pęcherzyków jajnikowych. Badanie pozwala także oceniać czy nie występują torbiele, guzy jajnika. To również opcja pozwalająca ocenić niedoskonałości i szybko na nie reagować.

Dietetyczny numer telefonu: 228285903
Dietetyczny REGON: 145857350
Dietetyczny NIP: 5252519626
Dietetyczna siedziba: ul. Smolna 34/14
00-375 Warszawa

Możliwość komentowania Medica 2000 S.C. została wyłączona

redaktor on 21 października 2018

Comments RSS

Leave a Reply