Gdy chcesz urodzić zdrowe dziecko – Kilka ważnych porad

dziecko1Jesteś w ciąży i chcesz urodzić zdrowe dziecko? Pewnie doskonale wiesz, że dla jego zdrowia ważne jest i Twoja forma. Zdrowa mama ma zdecydowanie większe szanse na urodzenie dziecka zdrowego niż kobieta borykająca się z licznymi dolegliwościami zdrowotnymi.

Aby ciąża przebiegała prawidłowo i poród zakończył się w szczęśliwy sposób, warto zadbać o zdrowie i zmienić styl życia. Jak to zrobić? Co jest najważniejsze dla zdrowia przyszłej mamy i jej dziecka?

Jeśli dopiero planujesz zajść w ciążę, pomyśl nad zmianą stylu życia już dziś. Jeśli już jesteś w ciąży – zacznij jak najszybciej stosować się do rad specjalistów.

Jakie to rady?

W pierwszej kolejności powinnaś zadbać o odpowiednią dietę. Unikaj żywności, w której znajduje się wiele konserwantów oraz żywności modyfikowanej genetycznie. Twoje dziecko potrzebuje energii z produktów świeżych i naturalnych. Ogranicz kofeinę. Picie kawy podczas ciąży może poważnie zaszkodzić dziecku. Dlaczego? Kofeina wypłukuje z organizmu wiele ważnych mikroelementów oraz składników odżywczych, przez co i przyszła mama, i jej dziecko mają ograniczoną ilość niezbędnych składników odżywczych.

dziecko2Należy pamiętać również o tym, że kofeina odwadnia organizm. Dodatkowo badania wykazały, że nadmiar kawy często może prowadzić do poronienia. Obok kawy, którą w czasie ciąży należy ograniczyć do minimum całkowicie należy w tym czasie zrezygnować z alkoholu. Alkohol nie tylko pozbawia organizm tak ważnych dla dziecka składników odżywczych lecz może również zaburzyć działanie hormonów.

avatarGinemedica.pl – prowadzenie ciąży Wrocław czytaj więcej…

Ginemedica Centrum Medyczne
ul. Krawiecka 1/2
50-148 Wrocław
NIP: 9251906613
REGON:     021960554
tel. 530 929 758

Zatem zrezygnowanie z alkoholu zalecane jest zarówno kobietom w ciąży, jak i tym, które o ciąży dopiero zaczynają myśleć. Istnieją dowody na to, że alkohol może prowadzić do problemów z płodnością, zaś już w czasie ciąży może zaburzyć prawidłowy rozwój płodu.
Ograniczyć należy również spożycie wędzonych mięs oraz wędzonych ryb. Związki zawarte w wędzonych produktach zwiększają ryzyko zachorowania dziecka na raka.
Kobiety w ciąży powinny również staranniej wybierać pastę do zębów. Warto przestawić się na taką, która nie zawiera fluoru. Fluor, zwłaszcza w większych ilościach, może zwiększyć ryzyko wystąpienia u dziecka wad rozwojowych.
Warto również rzucić palenie i zrezygnować z napojów gazowanych.

No Comments »

redaktor on 11 sierpnia 2014 in Medycyna